Divadelní soubory

Jakub Pilař: Vitamínová pohádka

Jakub Pilař

VITAMÍNOVÁ POHÁDKA

 

Hraje     Jakub Pilař

 

 

O inscenaci

Král je nešťastný, jeho království je sužováno kouzly zlého hraběte Fritola. Navíc chce tento padouch ruku princezny. Je povolána armáda a stateční princové, nikdo z nich si však s Fritolem neví rady. Najde se v podzámčí někdo, kdo království a princeznu zachrání?

 

Vitamínová pohádka využívá princip tzv. bramborového divadla. Staré loutkářské techniky, která vznikla v 16. století v Itálii. Tato plebejská a méně náročná alternativa loutkového divadla skvěle slouží k prvnímu seznámení dětí s principy loutkového divadla. V naší inscenaci jsou jako loutky využívány nejen brambory ale i další zelenina a ovoce.

 

O souboru

Jmenuji se Jakub Pilař a je mi 35 let. Od roku 2003 působím v jednom z nejaktivnějších amatérských divadelních souborů v naší republice Ochotnickém spolku Žebravé UMělecké PAnoptikum (ŽUMPA) z Nučic u Prahy. Od roku 2015 jsem jedním z vedoucích tohoto souboru. Zde působím jako dramaturg, režisér a herec. V posledních letech se také aktivně podílím na chodu Amatérské divadelní asociace a jsem členem redakce informačního portálu o amatérském divadle Divadelník.cz. Vitamínová pohádka je můj osobní projekt, který jsem dal původně darem svým dcerám a jejich kamarádkám. Za poslední rok jsem navštívil mnoho divadelních štací a Vitamínová pohádka byla uvedena také v rámci programu 92. ročníku Jiráskova Hronova – Mekky všech amatérských divadelních tvůrců.

 

Místo

Datum

Čas

Délka představení 40 minut

Pro děti od 3 let

Další soubory