Aktuality

Festival se představuje

Pouliční festival amatérských souborů Středočeského kraje Jen si trochu písknout se poprvé v Příbrami uskuteční od 30. srpna do 1. září 2024. Festival je finančně podpořen Středočeským krajem a městem Příbram a pořádá jej Divadlo A. Dvořáka ve spolupráci s Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu a s amatérským souborem Divadlo T. Bílka.

Festival má za cíl seznámit nejen příbramské diváky s nejlepšími a nejzajímavějšími amatérskými soubory Středočeského kraje, zvýšit zájem o město Příbram během konání festivalu a umožnit setkání a síťování amatérských souborů mezi sebou.

Program začíná v pátek 30. srpna příjezdem souborů, pro které bude připravena slavnostní večere a kulturní program. V sobotu v 10.00 hodin vyjde od Divadla A. Dvořáka divadelní průvod, půjde směrem na náměstí 17. listopadu a hlavní třídou na náměstí T. G. M. ve staré Příbrami, obě náměstí se stanou scénou pro divadelní vystoupení souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich představení Orbis pictus, hrané na chůdách. Na náměstí T. G. Masaryka bude na komedianty, divadelníky, žongléry a klauny čekat starosta města Příbrami. Průvod ho požádá o kasaci, tedy možnost dva dny hrát a kejklit v ulicích města. V odpoledních hodinách v sobotu a neděli proběhnou divadelní představení na historicky zajímavých místech Příbrami.

 


Další aktuality